İade işlemleri

İade işlemleri

İade etmek üzere gönderdiğiniz ürünlerde tam olması gereken öğeleri aşağıda bulabilirsiniz. Bunlardan herhangi birinin eksik olması durumunda ürün iadesi kabul edilmemektedir.

1- Alıcı cayma hakkını kullanmak istiyorsa; ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi / kuruluşa tesliminden (7) gün içinde cayma hakkına sahiptir. Aksi halde yapılmak istenilen iadeler kabul edilmemektedir.

2- İade etmek istediğiniz ürün, teslim aldığınız ürüne ait orjinal paketi ile geri gönderilmelidir. Orjinal kutuda herhangi bir yıpranma, yırtılma, deforme edilme, yapıştırılma, bantlama ve kutu orjinalliğine zarar verecek herhangi bir durumda iade işlemi kabul edilemez. Ürün teslim aldığınız ilk haliyle geri iade yapılmalıdır.

3- İade sebebinizin yazılı olduğu detaylı bir açıklama notu ile gönderilmelidir.

4- Ürün iadeleri ürün faturası ile birlikte yapılmalıdır.

5- Kurumsal faturalı ürünlerin iade işlemi için ürünün, kurum tarafından düzenlenen "Ürün Birim Fiyatı + KDV" formatıyla kesilmiş "İade Faturası" ile iade edilmelidir.

6- İade edilen ürünler tekrar satılabilinir özelliğini kaybetmemelidir. İade edilen ürün, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda ise ürün iadesi kabul edilemez. 

7- Ürün tarafınıza hasarlı teslim edilmiş veya şirketimiz tarafından kaynaklanan sorun oluşmuş ise kargo iade masrafları tarafımıza aittir. Bunun dışında nedenlerle yapılan iade masrafları müşterilerimize aittir. 

8- Geri iadeler anlaşmalı kargo şirketleri ile yapılmalıdır. Anlaşmalı kargo şirketleri ürün iade formunda belirtilmektedir.

İade Süreci:

İade işlemi gerçekleşmeden önce tarafımıza telefon veya Hesabım > Müşteri Hizmetleri alanından bildirimde bulunulmalıdır. İade işleminiz onaylandığında Siparişlerim alanında ilgili ürüne ait "Ürün İade Formu" şeklinde yazılı ürün iade formu bağlantısı belirecektir. Bu form eksiksiz olarak doldurulmalı ve işlem sonrasında size verilecek olan kargo gönderi talimatları doğrultusunda ürün iade edilmelidir. 

Kurumsal faturalı ürünlerin iade işlemi için ürünün, kurum tarafından düzenlenen "Ürün Birim Fiyatı + KDV" formatıyla kesilmiş "İade Faturası" ile gönderilmesi ve yine aynı Ürün İade Formu yönergeleri doğrultusunda kargoya teslim edilmelidir. İade işlemi gerçekleşmeden önce tarafımıza telefon veyaHesabım > Müşteri Hizmetleri alanından bildirimde bulunulmalıdır. 

Birden fazla ürün iade edildiğinde ve tek bir kargo paketi ile gönderim yapılmalıdır. 

İade ve değişimler için Eykom.com haricinde farklı bir kuruluş ile temasa geçilmemelidir.

 

Adres: Karlıktepe Mh. Yakacık Cd. No: 9 P.K.: 34870 Kartal, İstanbul

0216 371 4153
info@eykom.com
E-Bülten Aboneliği
    Sosyal Medya'da Takip Et

Bu sitenin tüm hakları saklıdır.

Bu sitenin altyapısı iMağaza E-Ticaret tarafından sağlanmaktadır.